EXAMINE THIS REPORT ON ROZWARSTWIENIE SIATKóWKI

Examine This Report on rozwarstwienie siatkówki

Examine This Report on rozwarstwienie siatkówki

Blog Article

Wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie w celu umówienia darmowej wizyty u specjalisty. Wyniki omówimy na tej samej wizycie!

Treści z serwisu Medme mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą.

Czym jest odklejenie siatkówki? Odklejenie siatkówki (a właściwie jej odwarstwienie lub rozwarstwienie) to schorzenie oka, w którego trakcie siatkówka jest rozrywana lub odklejana od znajdującej się pod nią naczyniówki. W konsekwencji może prowadzić do upośledzenia widzenia, a nawet całkowitej utraty wzroku. Na schorzenie to naraża person są osoby cierpiące na krótkowzroczność i chorujący na cukrzycę oraz atopowe zapalenie skóry.

Skontaktuj się z nami Właścicielem serwisu HelloZdrowie jest spółka należąca do USP Zdrowie sp. z o.o., które jest częścią USP team. Treści zawarte w serwisie HelloZdrowie mają charakter informacyjno-edukacyjny.

Jeśli natomiast wystąpiło tylko przedarcie, bez odwarstwienia, wystarczy zabieg ambulatoryjny z użyciem lasera lub krioterapii.

Odwarstwienie siatkówki jest tak naprawdę prawdopodobne u wszystkich, a w szczególności u kobiet po 50. roku życia. Wraz z upływającymi latami zmianie ulega struktura siatkówki, a także ciała szklistego – galaretowatej substancji, która wypełnia wnętrze oka. Po 50. roku życia ciało szkliste nie jest już połączone z siatkówką. Jeśli w wyniku łączenia go włókna są wystarczająco elastyczne, powodują ciągnięcie i oderwanie siatkówki od naczyniówki.

Celem leczenia jest zidentyfikowanie wszystkich otworów, przedarć siatkówki i ich zamknięcie oraz połączenie siatkówki z nabłonkiem barwnikowym siatkówki. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie następujących metod:

się z Tobą połączyć, podejmie kolejne 2 próby. W razie niepowodzenia powiadomimy Cię SMS-em jak

Podjęcie działań leczniczych w tym stadium zaawansowania nie zawsze kończy się sukcesem. Dlatego nie zwlekaj! Udaj się do lekarza w każdym przypadku wystąpienia opisanych wcześniej objawów.

Powód do niepokoju powinny stanowić błyski website pojawiające się przed oczami w ciągu dnia i w nocy. Objawem są także przesuwające się nieustannie w polu widzenia „czarne muszki” oraz zaburzenia widzenia. W takim przypadku trzeba jak najszybciej skontaktować się z okulistą.

Wyniki leczenia chirurgicznego są bardzo dobre, szczególnie jeżeli nie doszło do odwarstwienia plamki.

Objawy odklejenia się siatkówki mogą rozwijać się bardzo powoli i długo pozostawać bezobjawowe, a pojawienie się zmian świadczy o konieczności interwencji.

Objawy odklejenia siatkówki dzielą się na przedmiotowe i podmiotowe. Wśród pierwszych wyróżnia się m.in. niskie ciśnienie wewnątrzgałkowe, w wyniku hipotonii gałki ocznej, przedarcie siatkówki oraz pojawienie się na powierzchni pęcherza czerwonego otworu oraz obecność w ciele szklistym rozproszonych barwników.

Jak już wspomniano, na obszarze rozwarstwionej siatkówki dochodzi do przerwania połączeń między komórkami nerwowymi poszczególnych jej warstw. Ponieważ siatkówka jest tkanką, która się nie regeneruje, nie można odtworzyć jej prawidłowej struktury na tym obszarze.

Report this page